Bine ati venit pe forumul RPG Maniacs. Pentru a putea vizualiza toate subiectele si a putea raspunde la subiectele de discutie, va rugam sa va inregistrati sau sa va conectati. Spor la postat!
Echipa RPG Maniacs.
Bine ati venit pe forumul RPG Maniacs. Pentru a putea vizualiza toate subiectele si a putea raspunde la subiectele de discutie, va rugam sa va inregistrati sau sa va conectati. Spor la postat!
Echipa RPG Maniacs.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 The grudge l ll & lll soon lV

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Angel
New here
New here
Angel


feminin Leu Sobolan
Mesaje : 10
Data nasterii : 21/08/1996
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 27
Localizare : In hell
Stare de spirit : Never be the same again

The grudge l ll & lll soon lV Empty
MesajSubiect: The grudge l ll & lll soon lV   The grudge l ll & lll soon lV EmptyMier Sept 15 2010, 22:50

The Grudge, fatada obisnuita a unei case modeste din Tokyo nu lasa cu nimic sa se banuiasca teroarea care se ascunde in interior. Casa este posedata de o forta malefica, violenta, care distruge viata oricarei persoane care intra aici. Cunoscut sub numele de “The Grudge,” acest blestem impinge victimele catre o moarte violenta, in chinurile unei crize de manie. Cei care sunt atinsi de blestem mor si astfel se naste un nou blestem, transmis ca un virus tuturor celor care patrund in aceasta casa, intr-un lant nesfarsit de orori.
Karen (Sarah Michelle Gellar) este o studenta sosita in Japonia in cadrul unui schimb de experienta pentru un proiect social. Fara sa banuiasca nimic, ea accepta sa ii tina locul unei asistente medicale care nu venise la lucru. Cand intra in casa unde fusese trimisa, descopera aici o femeie in varsta, de origine americana, Emma (Grace Zabriskie), pierduta intr-o stare catatonica, intr-o locuinta care pare pustie si in mare dezordine.
In timp ce ii acorda ingrijiri batranei, Karen aude de la etaj niste zgomote care seamana cu scrasnetul unor gheare. Se duce sa vada despre ce este vorba si se trezeste in fata unei privelisti mai cumplite decat si-ar fi putut imagina vreodata.
In aceasta casa, un lant de orori a fost declansat de o forta malefica, aparute aici cu ani in urma. Tot mai multi oameni mor, iar Karen se trezeste atrasa in acest ciclu al groazei si afla secretul blestemului razbunator care a prins radacini in casa respectiva.
Acum, ea trebuie sa se opreasca inainte de a fi prea tarziu.
(btw descriu un singur film)
Sus In jos
ToxicBlood
Starter
Starter
ToxicBlood


feminin Pesti Sobolan
Mesaje : 67
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Craiova
Stare de spirit : semi-happy

The grudge l ll & lll soon lV Empty
MesajSubiect: Re: The grudge l ll & lll soon lV   The grudge l ll & lll soon lV EmptyMier Oct 20 2010, 16:12

Filmele mele de inima!
Cand am chef sa ma sperii putin, bag The Grudge.
Partea a doua mi-a placut cel mai mult!
Ideea tipilor astia albi e super buna si creepy.
Si mai ales sunetul ala specific al lor cand sunt prin preajma ma baga in sperieti intr-un hal fara de hal!
Sus In jos
FreshBlood
New here
New here
FreshBlood


Mesaje : 16
Data de inscriere : 13/09/2010

The grudge l ll & lll soon lV Empty
MesajSubiect: Re: The grudge l ll & lll soon lV   The grudge l ll & lll soon lV EmptyMar Dec 07 2010, 16:03

Mi se par foarte reusite pentru genu' asta ;x
Le-am vazut de nu stiu cate ori, si mereu imi mai este frica la unele scene, chiar daca stiu ce se va intampla rolling on the floor
Sus In jos
Kryag
New here
New here
Kryag


masculin Berbec Mistret
Mesaje : 22
Data nasterii : 12/04/1995
Data de inscriere : 09/03/2011
Varsta : 29
Stare de spirit : .

The grudge l ll & lll soon lV Empty
MesajSubiect: Re: The grudge l ll & lll soon lV   The grudge l ll & lll soon lV EmptyMier Mar 09 2011, 05:50

Am vazut prima parte cand eram mic (sincer sa fiu nu-mi amintesc foarte bine cati ani aveam, dar s-a intamplat de mult oricum) si imi amintesc lejer jumatate din film, a fost "oribil" de bun. Imi place.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The grudge l ll & lll soon lV Empty
MesajSubiect: Re: The grudge l ll & lll soon lV   The grudge l ll & lll soon lV Empty

Sus In jos
 
The grudge l ll & lll soon lV
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Filme :: Filme de groaza-
Mergi direct la: